poniedziałek, 20 grudnia 2010

Krewetkarium.

Ponieważ w moim krewetkarium nie działo się najlepiej postanowiłem je założyć od nowa a w zasadzie zmienić na dno dedykowane pod krewetki.Zastosowałem shrimpsand aqua art, producent bardzo go chwali(jak to producent) ale również akwaryści wyrażają się ciepło na jego temat. Podłoże wygląda bardzo naturalnie co skłoniło mnie do zakupu(pomimo wysokiej ceny). 

Cechy Shrimp Sand:

Bezpieczeństwo: posiada własności absorpcyjne usuwające z wody zanieczyszczenia, w tym amoniak;

Klarowanie wody:
przywraca przejrzystość wody, usuwa kolory i zmętnienia spowodowane np. drewnianymi elementami dekoracyjnymi wnętrza akwarium;

Stabilizuje pH wody:
zmiękcza wodę do poziomów właściwych, dla naturalnych obszarów występowania większości gatunków krewetek. Stabilizuje bufor pH;

Naturalna flora bakteryjna:
porowata struktura ShrimSand gwarantuje rozwój naturalnej flory bakteryjnej, niezbędnej dla właściwego funkcjonowania akwarium i dobrej kondycji krewetek;

Naturalny wygląd:
doskonale komponuje się z aranżacją akwariów, współgrając z krewetkami.


No nic -sprawdziłem to w praktyce, jestem przychylnie nastawiony do tego podłoża, spełnia założenia producenta. Brakuje jescze potomstwa - ale na to muszę poczekać.


 4kg podłoża na 37 litrów było w sam raz, pomimo ,że na początku wydawało się za mało.


 Podłoże przed zalaniem 


Przygotowanie podłoża oraz "drabinek" dla mchu.

2 godziny po zalaniu - mleko, to normalna sytuacja w świeżo założonym zbiorniku. Wykorzystałem 50% wody z zeszłej aranżcji , rośliny, dekoracje, nie płukany filtr - takie zabiegi spowodują szybszą stabilizację krewetkarium. Poniżej zdjęcie zbiornika po tygodniu funkcjonowania.







A oto parametry po tygodniu :


pH 6,5
Gh 5-6
Kh 2-3

Tak więc teraz mogę spokojnie wybrać wymagające gatunki krewetek,najprawdopodobnie zacznę od cristal red,black lub tiggerów.

1 komentarz:

  1. Szczerze to nie widziałem nigdy krewetkarium, dopiero na https://trzmielradzi.trzmiel.com.pl/rodzaje-krewetek-akwariowych/ zobaczyłem jakie są rodzaje krewetek akwariowych i jakie to ciekawe stworzonka. Na pewno trzeba im stworzyć odpowiednie warunki do życia w takim akwarium, na szczęście nie brakuje porad w sieci jak to zrobić.

    OdpowiedzUsuń